Teoman DAL

Burun yüzün tam merkezine konumlanmış olmasıyla estetik anlamda büyük öneme sahiptir. Bu nedenle burun estetiğinin sonucun doğal olmaması, yapay veya kötü durması ihtimali hastaların kafasındaki en büyük çekincelerden olmaktadır. 3D burun estetiği sayesinde bu tip çekinceler artık eskide kalmıştır.

3D Burun Estetiği

3D simülasyon cihazlar sayesinde artık burnun yeni şeklinin yüzde nasıl duracağını yaklaşık olarak görmek mümkün hale gelmiştir. 3D burun estetiği imkanı ile hasta, burnunun alacağı yeni şekli ameliyat öncesinde yaklaşık olarak görebilmekte, görünümden memnun kalmazsa da karar değiştirme ve doktor ile birlikte nihai karara yeniden varma şansına sahip olmaktadır. 

Hasta, burnunun almasını istediği şekli 3D görünüm ile doktora çok daha doğru ve anlaşılır bir şekilde aktarabilir. Aynı şekilde doktor da hastanın ameliyattan nasıl bir beklentisinin olması gerektiğini ve yapılacak işlemleri hastaya göstererek anlatabilirler.

3D Burun Estetiğinin Avantajları

3D görüntüleme sisteminin en büyük avantajı kişiyi ameliyattan sonra bir sürprizin bekleme olasılığını büyük ölçüde azaltmasıdır. Burun estetiği problemi yaşayıp da sonucun hayal kırıklığı yaşatmasından çekinen hastaların da cesaret kazanması için özellikle önem taşımaktadır. 

3D burun estetiği aynı zamanda cerrah ve hastanın ortak ve gerçekçi bir hedef belirlemesini sağlar. Doktor ve cerrah 3D görünüm üzerinden daha doğru iletişim kurabilir, birbirlerine beklentilerini ve beklentilerinin nasıl olması gerektiğini daha net aktarabilirler. 

3D burun estetiği avantajı hastaya daha rahat, stressiz ve sürprizsiz bir estetik operasyon süreci sunar.

3D Simülasyon Cihazının Kullanımı

3D simülasyon cihazı estetik cerrahisi uygulamalarında kullanılan, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar üzerinden özel yazılım sistemlerinin de kullanımı ile gerçeğe en yakın görüntüler elde edilmesini sağlayan bir sistemdir. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar 6 farklı açıdan çekilir ve yüzün gerçeğe yakın bir simülasyonu çıkartılır. Böylece altın oran çıkartılabilir, hasta burnunu her açıdan görebilir ve nasıl bir şekil istediğini cerraha istediği açıdan göstererek tarif edebilir. Ayrıca sanal gerçeklik gözlüğü ile hastanın yeni oluşturulan burun yapısını görmesi de mümkün olmaktadır. 

3D simülasyon cihazının kullanılması hasta memnuniyetini ciddi oranda arttırmıştır. 

Teoman Dal Ulusal ve Uluslararası Bilimsel Dernekler