Burun Ameliyatı Sonrası Kronik Burun Kanaması Oluşur Mu?

Ameliyat Sonrası Burun Kanaması  

Burun ameliyatları sorasında ilk iki hafta içinde özellikle kan basıncında artmaya neden olabilecek aşırı efor, stres, sigara içilmesi gibi nedenlerle kanama görülebilmektedir. Aynı ameliyat sırasında burun içerisindeki kemik ve kıkırdak eğriliğine yönelik müdahale yapılan bazı hastalarda burun mukozasındaki damarların yüzeyelleşmesi nedeni ile kuruma ve travmaya bağlı hafif kanamalar izlenebilmektedir. Erken iyileşme dönemi sonrasında ciddi burun kanaması izlenmesi son derece nadir bir durum olmakla beraber bu hastalarda ameliyat sırasında büyük damarların hasar görmüş olma ihtimali göz önüne alınarak detaylı inceleme yapılması gerekmektedir.

Yorum Yap

İletişim Bilgileriniz Hiçbir Şekilde Paylaşılmayacaktır. * lı Alanları Doldurmak Zorunludur.

İlginizi Çekebilecek Konular

Prof. Dr. Teoman Dal için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Teoman Dal için 0(533) 254 74 04 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz. Aynı zamanda https://www.teomandal.com/muayenehane linkinden de randevu alınabilmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Burun estetik ameliyatı fiyatını etkileyen, ameliyatın yapılacağı hastane, ameliyat sırasında aynı bölgede yapılması gerekebilecek burun eti küçültülmesi, sinüs cerrahisi gibi ek müdahalelerin olup ol

Ameliyatsız Yüz Germe Sonrası Hastanede Kalmam Gerekir mi?

Ulthera cihazı ile yapılan ameliyatsız yüz germe işlemi muayenehane şartlarında yapılan bir uygulamadır...