En İyi Burun Estetiği Doktoru

Yüz anatomisinde en dikkat çeken yapılardan birisi olan burun bu özelliği ile estetik açıdan da oldukça önemli bir yere sahip olduğundan burun estetik ameliyatı en fazla uygulanan kozmetik amaçlı ameliyatlar arasında yer almaktadır.

Son yıllarda toplumda burun estetik ameliyatı için talep giderek arttıkça hastaların en iyi burun estetiği doktoru arayışı da ön plana çıkmaya başlanmıştır.

En iyi burun estetiği ya da en iyi burun estetiği doktoru ise farklı cevapları olan bir sorudur.

Estetik açıdan oldukça önemli bir yapı olan burnun aynı zamanda vücudun en hayati işlevi olan solunumda çok önemli fonksiyonları vardır. Tekrarlayan burun ameliyatlarında hem estetik hem de fonksiyonel açıdan iyi sonuçlar almak giderek zorlaştığı için ilk ameliyat çok önemlidir. Bu nedenle burun üzerinde uygulanacak estetik amaçlı müdahalelerin burnun hayati fonksiyonlarını bozmadan aynı zamanda bu fonksiyonlarda problemler mevcutsa bu problemlerin de aynı ameliyat sırasında çözümleneceği şekilde yapılması gerekir.

Burun estetik ameliyatlarında çok önemli bir değişken ise kişisel estetik algıdır. Aynı burundan birbirinden çok farklı sonuçlar elde etmek mümkündür ve bir kişi için en iyi burun estetik ameliyatı olarak değerlendirilebilecek bir sonuç başka bir kişi tarafından oldukça başarısız olarak değerlendirilebilmektedir. Bu nedenle estetik burun ameliyatı öncesinde hastaların mutlaka ameliyatı yapacak doktorları ile bu ameliyattan beklentilerini net olarak paylaşmaları ve mümkünse olası sonuçlar üzerinde dijital animasyonla fikir sahibi olmaları gerekir. Bu ön görüşmenin yapılmadığı durumlarda ise doktorun kişisel estetik algısı doğrultusunda yapacağı ve toplum genelinde en iyi burun estetik ameliyatı sonucu olarak bile değerlendirilebilecek bir sonuç hasta için mutsuzluk nedeni olabilir.

Burun estetik ameliyatı hem uygulaması hem de özellikle uzun dönemde iyi sonuçlar alınması oldukça zor bir cerrahidir. Ameliyatın başarısında hasta ile ilgili daha önce geçirilmiş ameliyatlar, cilt yapısı, mevcut anatomik deformitenin derecesi gibi çeşitli faktörler rol oynasa da en kritik faktör ameliyatı yapacak doktorun burun cerrahisi alanındaki bilgi ve tecrübesidir.

En iyi burun estetiği doktoru ise ameliyat öncesinde burnun hem estetik hem de fonksiyonel sorunlarını detaylı şekilde değerlendiren, hastanın ameliyattan beklentilerini en doğru şekilde anlayan, ameliyatı hem estetik hem de fonksiyonel problemleri aynı ameliyatta çözebilecek şekilde planlayan ve bu planı gerçekleştirebilecek bilgi ve cerrahi tecrübeye sahip olan doktor olacaktır.

Bu Konudaki Diğer Başlıklar

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Değerlendirme

Burun ve Yüz Estetiğinde Üç Boyutlu Görüntüleme

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiğinde Ultrasonik Piezocerrahi

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bademcik-ve-genizeti-hastaliklari

Bademcik ve Genizeti Hastalıkları

Burnun arka kısmı (geniz) ve boğazdaki zengin lenf dokusu Waldeyer Halkası olarak isimlendirilmekte ve özellikle hayatın ilk yıllarında ağız ve burun yoluyla gelen enfeksiyonlara karşı vücut savunması

burun-ve-yuz-estetiginde-uc-boyutlu-goruntuleme

Burun ve Yüz Estetiğinde Üç Boyutlu Görüntüleme

Günümüzde hızla gelişen tıbbi teknolojiler ile ameliyat öncesinde mevcut problemler hassas şekilde değerlendirilmekte aynı zamanda burun ve yüz bölgesine yapılacak müdahalelerin ol