Teşvikiye Mahallesi Sezai Selek Sokak 28-30/9 Nişantaşı İstanbul
İple Yüz Gençleştirme

İple Yüz Gençleştirme

İple Yüz Gençleştirme

İp askı sistemleri ile yüz ve boyun bölgenizdeki sarkmalardan ve kırışıklıklardan çok kısa sürede ve lokal anestezi ile kurtulmanız artık mümkün.

Günümüzde son derece hızlanan günlük yaşantı içinde zamanın da giderek daha değerli hale gelmesi bütün cerrahi branşlarda olduğu gibi yüz estetiği cerrahisinde de daha az doku hasarına neden olan, daha az riskli ve mümkün olan en kısa sürede normal hayata dönmeyi sağlayacak “minimal invaziv” tekniklere olan ilgiyi artırmıştır.

İple askı teknikleri ilk olarak uygulanmaya başladıkları dönemlerde büyük rağbet görmelerine karşın 6-12 ay gibi kısa sürelerde etkilerini önemli ölçüde kaybetmeleri ve bazı ip tiplerinin ciltten fark edilir olması nedeni ile giderek daha az tercih edilir olmuşlardır.

Bu olumsuzluklar göz önüne alınarak yapılan çalışmalar sonucunda geliştirilen yeni askı iplerinin üzerine belirli aralıklarla yerleştirilen koniler ya da tırnaklar sayesinde etkilerinin önceki tekniklere göre önemli ölçüde kalıcı olması sağlanmış ve iple yüz gençleştirme teknikleri yeniden popülarite kazanmıştır.

İple Yüz Gençleştirme Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

İple germe teknikleri ilk zamanlarda çene hattında ya da burun kenarında uluşan cilt sarkmalarına yönelik kullanılırken son yıllarda geliştirilen yeni iplerle teknik yüz ve boyunda hacim artışı, ciltte sıkılaşma, gıdı sıkılaştırma, kaş kaldırma ve şekillendirme, burun kaldırma gibi pek çok farklı amaçla kullanılabilmektedir.

İple Yüz Gençleştirme Nasıl Uygulanır?

İpler sadece işlem yapılacak bölgeye uygulanan lokal anesteziyi takiben yerleştirilebilmektedir. İşlem süresi uygulama yapılacak bölgelere bağlı olarak 15-45 dakika kadar sürmekte, hastalar işlem sonrasında hemen günlük aktivitelerine dönebilmektedirler.

İple Yüz Gençleştirme İşleminin Kalıcılığı Nasıldır?

Dokularda sağlanan etkiler iki yıla kadar kalıcı olmakla beraber hem hastalar arasında cilt özelliklerinin farklı olması hem de bir taraftan normal yaşlanma süreçlerin devam etmesi nedeni ile işlemin sonuçlarının kalıcılığında farklılıklar olabilmektedir.

Kullanılan iplerin cilt altı dokularda erirken doku içinde yenilenmeyi sağlayan mekanizmaları uyararak yeni kolajen sentezini tetiklemesi modern ip sistemlerinde etki kalıcılığını artıran önemli avantajlardan birisidir.

İple Yüz Gençleştirme İşleminin Riski Var mıdır?

Kullanılan ipler uzun yıllardır ameliyatlarda kullanılan, ciltle uyumlu, alerjen olmayan güvenilirliği kanıtlanmış materyallerden üretilmekte ve zaman içinde tamamen eriyerek dokuda kalıcı bir yabancı cisim bırakmamaktadır.

İşleme bağlı olarak yer yer ufak morluklar ya da şişlikler görülebilse de bunlar 3-4 gün içinde tamamen düzelmektedir. Erken dönem doku ödemi geçtikten sonra bir asimetri fark edilmesi durumunda düzeltici işlemler kolaylıkla uygulanabilmektedir.