Sinüzit Ameliyatı Sonrasında Ne Zaman İşe Dönebilirim?

Sinüzit Ameliyatından Sonra...

Sinüzit ameliyatları genel olarak ameliyat sonrası konforlu geçen cerrahiler olmakla beraber yapılan müdahalenin içeriğine bağlı olarak kanama riski almamak için üç -yedi gün arasında istirahat etmek gerekir. Balonla yapılan sinüs ameliyatları sonrasında bu süre anestezi etkisi geçene kadar bir-iki gün civarında olurken aynı ameliyatta burun estetiği ve burun içi eğikliklerin düzeltilmesi gibi müdahalelerin yapılması durumunda istirahat süresinin 10 güne kadar uzaması gerekebilmektedir. Çalışma ortamı enfeksiyon yönünden riskli olan hastalar gerekli önlemleri alarak 10 günden sonra çalışmaya başlayabilirler. Uçak seyahatlerine ise iki hafta ara vermek uygun olacaktır.

Yorum Yap

İletişim Bilgileriniz Hiçbir Şekilde Paylaşılmayacaktır. * lı Alanları Doldurmak Zorunludur.

İlginizi Çekebilecek Konular

Burun Kırılmaları Sinüzite Neden Olur mu?

Burun kırılmaları tek başına sinüzit sebebi değildir ancak burunda kırığa neden olan darbenin aynı zamanda sinüs duvarlarında da kırık oluşturması, kırık sonrası burun içerisinde sinüs boşalma kanalla

Prof. Dr. Teoman Dal Kliniği nerededir?

Prof. Dr. Teoman Dal kliniği İstanbul Nişantaşı’ndadır. Prof. Dr. Teoman Dal; hastalarını Nişantaşı Teşvikiye Mahallesindeki kliniğinde kabul etmektedir.

Sinüzit Probleminde Ne Zaman Doktora Başvurmalıyım?

Sinüzit doktor muayenesi ve bazı durumlarda radyolojik değerlendirme sonucunda konulan bir tanıdır...