Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu Hangi Durumlarda Uygulanır?

Gözlerimizin içinde bulunduğu kemik yapıların yanı sıra gözleri çevreleyen yağ dokuları ve bu dokulara destek olan zarlarda zaman içinde oluşan değişiklikler gözaltı bölgesinde torbalanmalar ya da çukurlaşmalar olarak ortaya çıkabilmektedir.

Gözaltındaki belirgin torbalanmaların tedavisi için genellikle cerrahi yöntemlerin uygulanması gerekirken bu bölgede oluşan çukurlukların, koyu renkli gölgelenmelerin ve koyu çizgilenmelerin tedavisinde özel dolgular başarı ile kullanılmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Diğer Dolgulardan Farklı mıdır?

Oldukça hassas bir bölge olan göz çevresinde kullanılan dolgu maddeleri ve dolgu teknikleri de yüzün diğer bölgelerine göre farklılık göstermektedir. Bu bölge için özel olarak geliştirilmiş optimal çapraz bağ içeren dolgular ile dar bölgelerde kolay uygulamalar yapılırken, bu dolguların uygulama bölgesinde kolay yayılma özellikleri ile çevre dokulara baskı yapmadan ödemsiz ve doğal iyileşme sağlanmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusunun Uygulanma Tekniğinde Farklılık var mı?

Yüze yapılan dolgu enjeksiyonları genellikle yüzeysel yumuşak dokular içine uygulanmasına karşın gözaltı ışık dolgusu derin planlara ve kemik üzerine uygulanan bir dolgudur. Aynı zamanda bu bölgenin damarsal yönden zengin olması nedeni ile uygulamada künt uçlu kanüller ya da özel enjeksiyon teknikleri kullanılmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Hangi Bölgelere Uygulanır?

Gözaltı ışık dolgusu genel olarak gözler ve burun arasında ve gözlerle elmacık kemikleri arasında oluşan, koyu gölgelenmelere neden olan çukurluklara uygulanmaktadır. Su tutucu özelliği az olan bu özel dolgu materyalinin tam etkisi yapıldıktan 1-2 hafta sonra oluşmaktadır. Işık dolgusu uygulamasında genellikle 0,6 – 1 cc arasında tek bir enjeksiyon yeterli olmasına karşın bazı durumlarda ilave enjeksiyon yapılabilmektedir.

Bu konudaki Diğer Başlıklar

Ultherapy - Ameliyatsız Yüv ve Boyun Germe

Nörotoksin Uygulamaları

Dolgu Enjeksiyonları

Burun Estetiği Ameliyatı - Rinoplasti

Çene Estetiği

Yorum Yap

İletişim Bilgileriniz Hiçbir Şekilde Paylaşılmayacaktır. * lı Alanları Doldurmak Zorunludur.

İlginizi Çekebilecek Konular

iple-yuz-genclestirme

İple Yüz Gençleştirme

İp askı sistemleri ile yüz ve boyun bölgenizdeki sarkmalardan ve kırışıklıklardan çok kısa sürede ve lokal anestezi ile kurtulmanız artık mümkün.

yuz-estetik-cerrahisi-nedir

Yüz Estetik Cerrahisi Nedir?

“Fasial plastik cerrahi” ya da “Yüz plastik cerrahisi” kulak burun boğaz uzmanlık alanının alt uzmanlık dallarından birisidir. Yüz, baş ve boyun bölgesindeki bütün anatomik yapılar üzerinde kozmetik v

cene-estetigi

Çene Estetiği

Çene çekici bir yüzün önemli bir parçası olmasına karşın   çene   ile ilgili estetik problemler hastalar tarafından genellikle gündeme getirilmemekte ve estetik müdahale talepleri genellikle