Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu Hangi Durumlarda Uygulanır?

Gözlerimizin içinde bulunduğu kemik yapıların yanı sıra gözleri çevreleyen yağ dokuları ve bu dokulara destek olan zarlarda zaman içinde oluşan değişiklikler gözaltı bölgesinde torbalanmalar ya da çukurlaşmalar olarak ortaya çıkabilmektedir.

Gözaltındaki belirgin torbalanmaların tedavisi için genellikle cerrahi yöntemlerin uygulanması gerekirken bu bölgede oluşan çukurlukların, koyu renkli gölgelenmelerin ve koyu çizgilenmelerin tedavisinde özel dolgular başarı ile kullanılmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Diğer Dolgulardan Farklı mıdır?

Oldukça hassas bir bölge olan göz çevresinde kullanılan dolgu maddeleri ve dolgu teknikleri de yüzün diğer bölgelerine göre farklılık göstermektedir. Bu bölge için özel olarak geliştirilmiş optimal çapraz bağ içeren dolgular ile dar bölgelerde kolay uygulamalar yapılırken, bu dolguların uygulama bölgesinde kolay yayılma özellikleri ile çevre dokulara baskı yapmadan ödemsiz ve doğal iyileşme sağlanmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusunun Uygulanma Tekniğinde Farklılık var mı?

Yüze yapılan dolgu enjeksiyonları genellikle yüzeysel yumuşak dokular içine uygulanmasına karşın gözaltı ışık dolgusu derin planlara ve kemik üzerine uygulanan bir dolgudur. Aynı zamanda bu bölgenin damarsal yönden zengin olması nedeni ile uygulamada künt uçlu kanüller ya da özel enjeksiyon teknikleri kullanılmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Hangi Bölgelere Uygulanır?

Gözaltı ışık dolgusu genel olarak gözler ve burun arasında ve gözlerle elmacık kemikleri arasında oluşan, koyu gölgelenmelere neden olan çukurluklara uygulanmaktadır. Su tutucu özelliği az olan bu özel dolgu materyalinin tam etkisi yapıldıktan 1-2 hafta sonra oluşmaktadır. Işık dolgusu uygulamasında genellikle 0,6 – 1 cc arasında tek bir enjeksiyon yeterli olmasına karşın bazı durumlarda ilave enjeksiyon yapılabilmektedir.

Bu konudaki Diğer Başlıklar

Ultherapy - Ameliyatsız Yüv ve Boyun Germe

Nörotoksin Uygulamaları

Dolgu Enjeksiyonları

Burun Estetiği Ameliyatı - Rinoplasti

Çene Estetiği

Yorum Yap

İletişim Bilgileriniz Hiçbir Şekilde Paylaşılmayacaktır. * lı Alanları Doldurmak Zorunludur.

İlginizi Çekebilecek Konular

dolgu-enjeksiyonlari

Dolgu Enjeksiyonları

Yüzümüzün yaşlı görünmesinde en önemli etkenlerden birisi yıllar içinde oluşan hacim kaybıdır. Bu nedenle yüz gençleştirme amacı ile uygulanan işlemler içerisinde dolgu enjeksiyonları oldukça önemli b

kepce-kulak-ameliyati-otoplasti

Kepçe Kulak Ameliyatı - Otoplasti

Toplumda oldukça sık karşılaşılan estetik problemlerden birisi olan kepçe kulak deformitesinin düzeltilmesi amacı ile yapılan ameliyatlar “otoplasti” olarak adlandırılmaktadır. 

kas-kaldirma

Kaş Kaldırma

Cilt ve cilt altı dokularda yaşlanma yanında güneş ışığı, sigara kullanımı, stres, sistemik hastalıklar gibi pek çok faktöre bağlı oluşan gevşeme ve elastikiyet kayıpları ile beraber yer çekiminin etk

RANDEVU TALEBİ

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum