Boyun Germe - Necklift

Doğal yaşlanma süreçleri yanında yer çekimi etkisi, kilo alıp verme ve genetik özellikler gibi faktörlerin olumsuz etkilerinin en fazla izlendiği yerlerden birisi de çene altı ve boyun bölgesidir. Bu bölgedeki cilt ve cilt altı dokularda oluşan gevşemeler genellikle boyunda bant adı verilen dik planda katlantılara ve çene altında yağ birikimi ve sarkmalara neden olmaktadır. Çift çene görünümü olarak ta adlandırılan bu durumun erken dönemlerde non-invaziv cilt sıkılaştırma yöntemleri ile kısmen düzeltilebilmesine karşın etkili bir sonuç için genellikle cerrahi yaklaşım gerekmektedir. 

Kas gücü, gerginliği iyi olan ve cilt gevşekliği ya da fazlalığı belirgin olmayan nispeten genç yaştaki hastalarda özellikle çift çene problemine yönelik olarak çene altındaki yağ dokusunun vakumla çıkartılması (gıdı lipsuction) ile oldukça iyi sonuçlar alınabilmektedir. Daha ileri yaşlarda ve belirgin cilt gevşemesi, sarkması olan hastalarda ise başarılı sonuçlar alınabilmesi için yağ çıkartılması işlemi ile beraber gevşemiş cilt altı kas dokusunun sıkılaştırılması (platismaplasti) ve fazla cildin çıkartılması gibi müdahalelerin de yapılması gerekmektedir.

Boyun germe ameliyatları tek başına yapılabildikleri gibi sıklıkla yüz germe ameliyatları ve yağ enjeksiyonu işlemleri ile birlikte uygulanmaktadır.

Bu Konudaki Diğer Başlıklar

Nörotoksin Uygulamaları

Dolgu Enjeksiyonları

Gözaltı Işık Dolgusu

İple Yüz Gençleştirme

Ultherapy – Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe

Göz Kapağı Estetiği – Blefaroplasti

Kaş Kaldırma

Yüz Germe – Facelift

Kepçe Kulak Ameliyatı

Çene Estetiği

Fasial Plastik Cerrahi Nedir?

Bunlar da İlginizi Çekebilir

kas-kaldirma

Kaş Kaldırma

Cilt ve cilt altı dokularda yaşlanma yanında güneş ışığı, sigara kullanımı, stres, sistemik hastalıklar gibi pek çok faktöre bağlı oluşan gevşeme ve elastikiyet kayıpları ile beraber yer çekiminin etk

ultrasonik-yuz-ve-boyun-germe-genclestirme-ultherapy

Ultrasonik Yüz ve Boyun Germe – Gençleştirme (Ultherapy)

Ultherapy Teknolojisi, cildin alt katmanlarında bulunan taşıyıcı dokularda ses dalgaları kullanılarak oluşturulan noktasal ısı artışları ile kollajen üretiminin uyarılması sonucu ciltte sıkılaşma ve g