Boyun Germe - Necklift

Doğal yaşlanma süreçleri yanında yer çekimi etkisi, kilo alıp verme ve genetik özellikler gibi faktörlerin olumsuz etkilerinin en fazla izlendiği yerlerden birisi de çene altı ve boyun bölgesidir. Bu bölgedeki cilt ve cilt altı dokularda oluşan gevşemeler genellikle boyunda bant adı verilen dik planda katlantılara ve çene altında yağ birikimi ve sarkmalara neden olmaktadır. Çift çene görünümü olarak ta adlandırılan bu durumun erken dönemlerde non-invaziv cilt sıkılaştırma yöntemleri ile kısmen düzeltilebilmesine karşın etkili bir sonuç için genellikle cerrahi yaklaşım gerekmektedir. 

Kas gücü, gerginliği iyi olan ve cilt gevşekliği ya da fazlalığı belirgin olmayan nispeten genç yaştaki hastalarda özellikle çift çene problemine yönelik olarak çene altındaki yağ dokusunun vakumla çıkartılması (gıdı lipsuction) ile oldukça iyi sonuçlar alınabilmektedir. Daha ileri yaşlarda ve belirgin cilt gevşemesi, sarkması olan hastalarda ise başarılı sonuçlar alınabilmesi için yağ çıkartılması işlemi ile beraber gevşemiş cilt altı kas dokusunun sıkılaştırılması (platismaplasti) ve fazla cildin çıkartılması gibi müdahalelerin de yapılması gerekmektedir.

Boyun germe ameliyatları tek başına yapılabildikleri gibi sıklıkla yüz germe ameliyatları ve yağ enjeksiyonu işlemleri ile birlikte uygulanmaktadır.

Bu Konudaki Diğer Başlıklar

Nörotoksin Uygulamaları

Dolgu Enjeksiyonları

Gözaltı Işık Dolgusu

İple Yüz Gençleştirme

Ultherapy – Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe

Göz Kapağı Estetiği – Blefaroplasti

Kaş Kaldırma

Yüz Germe – Facelift

Kepçe Kulak Ameliyatı

Çene Estetiği

Fasial Plastik Cerrahi Nedir?

Yorum Yap

İletişim Bilgileriniz Hiçbir Şekilde Paylaşılmayacaktır. * lı Alanları Doldurmak Zorunludur.

İlginizi Çekebilecek Konular

dolgu-enjeksiyonlari

Dolgu Enjeksiyonları

Yüzümüzün yaşlı görünmesinde en önemli etkenlerden birisi yıllar içinde oluşan hacim kaybıdır. Bu nedenle yüz gençleştirme amacı ile uygulanan işlemler içerisinde dolgu enjeksiyonları oldukça önemli b

yuz-estetik-cerrahisi-nedir

Yüz Estetik Cerrahisi Nedir?

“Fasial plastik cerrahi” ya da “Yüz plastik cerrahisi” kulak burun boğaz uzmanlık alanının alt uzmanlık dallarından birisidir. Yüz, baş ve boyun bölgesindeki bütün anatomik yapılar üzerinde kozmetik v

ameliyatsiz-yuz-ve-boyun-germe

Ultherapy – Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe

Günümüzde yüz ve boyun cildinde ameliyatsız sıkılaşma sağlamak amacı ile en fazla tercih edilen teknolojilerden birisi Ultherapy uygulamasıdır.