Teşvikiye Mahallesi Sezai Selek Sokak 28-30/9 Nişantaşı İstanbul
+90 (533) 254 74 04

Bize Ulaşın

Burun ve Yüz Estetiğinde Üç Boyutlu Görüntüleme

Burun ve Yüz Estetiğinde Üç Boyutlu Görüntüleme

Burun ve Yüz Estetiğinde Üç Boyutlu Görüntüleme

3 Boyutlu Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Günümüzde hızla gelişen tıbbi teknolojiler ile ameliyat öncesinde mevcut problemler hassas şekilde değerlendirilmekte aynı zamanda burun ve yüz bölgesine yapılacak müdahalelerin olası sonuçları oldukça gerçekçi bir şekilde üç boyutlu olarak görüntülenebilmektedir.

Bu amaç için geliştirilen görüntüleme sistemleri farklı açılardan aldıkları yüksek çözünürlüğe sahip görüntüleri kullanarak özel bir yazılım yardımı ile burun ve yüz bölgesinin üç boyutlu görüntüsünü oluşturmakta takiben planlanan değişiklikler bu görüntüler üzerinde gösterilebilmektedir. Böylece ameliyat sonrası oluşacak yeni görünümün gerçeğe en yakın şekilde ön görülmesi ile hastanın ameliyattan beklentilerinin hem kendisi hem de ameliyat yapacak cerrah tarafından tam olarak anlaşılması sağlanarak ameliyat planlamasının bu sonuca ulaşacak şekilde yapılması mümkün olabilmektedir. 

Ameliyat öncesinde 3 boyutlu görüntüleme sistemi kullanılarak olası sonuçların gerçekçi olarak öngörülebilmesi istenen sonuç hakkında karar vermeyi kolaylaştırmakta, ameliyat planı bu sonuca ulaşmaya yönelik olarak yapılmaktadır.

Ameliyat öncesi değerlendirmelerin ve fotoğraf çekimlerinin dik konumda yapılmasına karşın ameliyatın yatar pozisyonda yapılması, ameliyat sırasında yapılan enjeksiyonlar ve oluşan cilt ödemi nedeni ile özellikle çıkartılacak doku miktarı hakkında karar vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle ameliyatın istenilen şekilde sonuçlanması için, ameliyat öncesi gerekli hesaplamaların yapılması ve ameliyat sırasında yapılacak cerrahi işlemlerin ve çıkartılacak doku miktarının önceden planlanması çok önemlidir.

Bu Konudaki Diğer Başlıklar

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Değerlendirme

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiğinde Ultrasonik Piezocerrahi

Sosyal Medyada Paylaş