Kaş Kaldırma

Cilt ve cilt altı dokularda yaşlanma yanında güneş ışığı, sigara kullanımı, stres, sistemik hastalıklar gibi pek çok faktöre bağlı oluşan gevşeme ve elastikiyet kayıpları ile beraber yer çekiminin etkisi ciltte uzama ve sarkmalara neden olmaktadır. Alın bölgesinde erken dönemlerde oluşan ince çizgilenmelerin zamanla derinleşmesi yanında cildin sarkması ile kaşların gözler üzerine doğru inmesi yorgun ve yaşlı bir ifade oluşturmaktadır.

Nörotoksin uygulamaları ile alın bölgesinde cilt altındaki kasların hareketinin engellenmesi erken dönemlerde ciltteki ince kırışıkların oluşmasını önleyebilmekte aynı şekilde kaşları aşağı çeken kasların aktivitesinin azaltılması yolu ile kaşlarda hafif yükselme sağlanabilmektedir. Zamanla ciltteki gevşemenin artması ile oluşan sarkmalarda ise nörotoksin uygulamaları ile tatminkar sonuçlar elde edilemediğinden kaşları yükseltmeye yönelik cerrahi müdahaleler gündeme gelmektedir.

Bazı özel durumlarda doğrudan kaş üzerindeki fazla cildin çıkartılması şeklinde uygulanan kaş kaldırma ameliyatı günümüzde genellikle endoskopik görüş altında tüm alın cildinin kaşlarla beraber kaldırılarak istenen seviyede tespitlenmesi şeklinde yapılmaktadır.

Genellikle genel anestezi altında uygulanan kaş kaldırma ameliyatı ile beraber aynı anda yüze yağ enjeksiyonu, alt ve veya üst göz kapağı estetiği ya da yüz germe, burun estetiği gibi işlemler de uygulanabilmektedir.

Bu Konudaki Diğer Başlıklar

Nörotoksin Uygulamaları

Dolgu Enjeksiyonları

Gözaltı Işık Dolgusu

İple Yüz Gençleştirme

Ultherapy – Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe

Göz Kapağı Estetiği – Blefaroplasti

Yüz Germe – Facelift

Boyun Germe – Necklift

Kepçe Kulak Ameliyatı

Çene Estetiği

Fasial Plastik Cerrahi Nedir?

Yorum Yap

İletişim Bilgileriniz Hiçbir Şekilde Paylaşılmayacaktır. * lı Alanları Doldurmak Zorunludur.

İlginizi Çekebilecek Konular

ameliyatsiz-yuz-ve-boyun-germe

Ultherapy – Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe

Günümüzde yüz ve boyun cildinde ameliyatsız sıkılaşma sağlamak amacı ile en fazla tercih edilen teknolojilerden birisi Ultherapy uygulamasıdır.

gozalti-isik-dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözlerimizin içinde bulunduğu kemik yapıların yanı sıra gözleri çevreleyen yağ dokuları ve bu dokulara destek olan zarlarda zaman içinde oluşan değişiklikler gözaltı bölgesinde torbalanmalar ya da çuk

cene-estetigi

Çene Estetiği

Çene çekici bir yüzün önemli bir parçası olmasına karşın   çene   ile ilgili estetik problemler hastalar tarafından genellikle gündeme getirilmemekte ve estetik müdahale talepleri genellikle