Kaş Kaldırma

Cilt ve cilt altı dokularda yaşlanma yanında güneş ışığı, sigara kullanımı, stres, sistemik hastalıklar gibi pek çok faktöre bağlı oluşan gevşeme ve elastikiyet kayıpları ile beraber yer çekiminin etkisi ciltte uzama ve sarkmalara neden olmaktadır. Alın bölgesinde erken dönemlerde oluşan ince çizgilenmelerin zamanla derinleşmesi yanında cildin sarkması ile kaşların gözler üzerine doğru inmesi yorgun ve yaşlı bir ifade oluşturmaktadır.

Nörotoksin uygulamaları ile alın bölgesinde cilt altındaki kasların hareketinin engellenmesi erken dönemlerde ciltteki ince kırışıkların oluşmasını önleyebilmekte aynı şekilde kaşları aşağı çeken kasların aktivitesinin azaltılması yolu ile kaşlarda hafif yükselme sağlanabilmektedir. Zamanla ciltteki gevşemenin artması ile oluşan sarkmalarda ise nörotoksin uygulamaları ile tatminkar sonuçlar elde edilemediğinden kaşları yükseltmeye yönelik cerrahi müdahaleler gündeme gelmektedir.

Bazı özel durumlarda doğrudan kaş üzerindeki fazla cildin çıkartılması şeklinde uygulanan kaş kaldırma ameliyatı günümüzde genellikle endoskopik görüş altında tüm alın cildinin kaşlarla beraber kaldırılarak istenen seviyede tespitlenmesi şeklinde yapılmaktadır.

Genellikle genel anestezi altında uygulanan kaş kaldırma ameliyatı ile beraber aynı anda yüze yağ enjeksiyonu, alt ve veya üst göz kapağı estetiği ya da yüz germe, burun estetiği gibi işlemler de uygulanabilmektedir.

Bu Konudaki Diğer Başlıklar

Nörotoksin Uygulamaları

Dolgu Enjeksiyonları

Gözaltı Işık Dolgusu

İple Yüz Gençleştirme

Ultherapy – Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe

Göz Kapağı Estetiği – Blefaroplasti

Yüz Germe – Facelift

Boyun Germe – Necklift

Kepçe Kulak Ameliyatı

Çene Estetiği

Fasial Plastik Cerrahi Nedir?

Yorum Yap

İletişim Bilgileriniz Hiçbir Şekilde Paylaşılmayacaktır. * lı Alanları Doldurmak Zorunludur.

İlginizi Çekebilecek Konular

kepce-kulak-ameliyati-otoplasti

Kepçe Kulak Ameliyatı - Otoplasti

Toplumda oldukça sık karşılaşılan estetik problemlerden birisi olan kepçe kulak deformitesinin düzeltilmesi amacı ile yapılan ameliyatlar “otoplasti” olarak adlandırılmaktadır. 

yuz-germe-ameliyati

Yüz Germe - Facelift

Yıllar içerisinde yüz cildinde oluşan kırışıklık, gevşeme ve sarkmaların yanı sıra yüzün farklı bölgelerindeki cilt altı yağ dokusunun hacim ve yer değiştirmesi aynı zamanda yüz kemiklerinde meydana g

dolgu-enjeksiyonlari

Dolgu Enjeksiyonları

Yüzümüzün yaşlı görünmesinde en önemli etkenlerden birisi yıllar içinde oluşan hacim kaybıdır. Bu nedenle yüz gençleştirme amacı ile uygulanan işlemler içerisinde dolgu enjeksiyonları oldukça önemli b

RANDEVU TALEBİ

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

KVK Aydınlatma Metnini okudum, anladım, kabul ediyorum
Açık rıza beyanını okudum, anladım, kabul ediyorum