Ultherapy – Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe

Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe Nedir?

Günümüzde yüz ve boyun cildinde ameliyatsız sıkılaşma sağlamak amacı ile en fazla tercih edilen teknolojilerden birisi Ultherapy uygulamasıdır. Bu uygulama sırasında cildin taşıyıcı bağ dokusu katmanlarında ultrason dalgaları kullanılarak noktasal ısıtmalar yapılmakta ve dokularda ısı uyarısına bağlı artan kolajen üretimi ciltte sıkılaşma oluşmaktadır. Ultherapy ile ciltte gevşeme ve sarkma oluşan gıdı, yanak, göz çevresi, alın, dekolte gibi bölgelerde cerrahi bir işlem yapılmadan etkili bir sıkılaşma sağlanabilmektedir.

Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe Kaç Seans Uygulanır?

Cerrahi bir girişim içermeyen ultherapy yöntemi uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte, 30 – 60 dakika arasında süren tek bir seans olarak uygulanmakta ve işlemin etkileri 18-24 aya kadar devam etmektedir. Yalnızca göz çevresine yapılan uygulama 15-20 dakikada tamamlanırken, tüm yüze ve boyuna yapıldığında uygulama süresi 60 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Uygulama bölgesinden bağımsız olarak etkili bir sonuç için tek bir seans yeterli olmaktadır.

Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe Nasıl Uygulanmaktadır?

Ulthera cihazının üzerindeki uygulama başlığı ultrason özelliği taşımaktadır. Bu başlığın cilde temas ettirilmesiyle cildin alt tabakalarında yer alan bağ dokuları görüntülenmekte ve aynı başlığın ürettiği ultrason dalgaları kullanılarak arzu edilen derinliklerde küçük ısı hasarları oluşturularak kolajen üretimi tetiklenmektedir. Ultherpy sırasında ciltte hafif bir elektriklenme ve ısı artış hissi olmakla beraber çoğu hastada işlem herhangi bir ağrı kesiciye gerek olmadan tamamlanabilmektedir.

Uygulama Sonrası Süreç ve Ultherapy’nin Sonuçları

Ultherapy uygulaması sonrasında, hemen rutin günlük yaşantıya dönülebilmektedir. Uygulama, ciltte leke ve morluk gibi herhangi bir tahrişe neden olmamaktadır. Nadir durumlarda hafif kızarıklık meydana gelse de bu durum bir saat gibi kısa bir süre içinde geçmektedir. Ultherpy uygulamasından hemen sonra ciltte bir miktar gerilme izlenmekle beraber işlemin beklenen sonuçları 2-3 ay içerisinde yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır.

Bu konudaki Diğer Başlıklar

Nörotoksin Uygulamaları

Dolgu Enjeksiyonları

Gözaltı Işık Dolgusu

İple Yüz Gençleştirme

Göz Kapağı Estetiği – Blefaroplasti

Kaş Kaldırma

Yüz Germe – Facelift

Boyun Germe – Necklift

Kepçe Kulak Ameliyatı

Çene Estetiği

Fasial Plastik Cerrahi Nedir?

Yorum Yap

İletişim Bilgileriniz Hiçbir Şekilde Paylaşılmayacaktır. * lı Alanları Doldurmak Zorunludur.

İlginizi Çekebilecek Konular

boyun-germe-ameliyati

Boyun Germe - Necklift

Doğal yaşlanma süreçleri yanında yer çekimi etkisi, kilo alıp verme ve genetik özellikler gibi faktörlerin olumsuz etkilerinin en fazla izlendiği yerlerden birisi de çene altı ve boyun bölgesidir.

dolgu-enjeksiyonlari

Dolgu Enjeksiyonları

Yüzümüzün yaşlı görünmesinde en önemli etkenlerden birisi yıllar içinde oluşan hacim kaybıdır. Bu nedenle yüz gençleştirme amacı ile uygulanan işlemler içerisinde dolgu enjeksiyonları oldukça önemli b

yuz-germe-ameliyati

Yüz Germe - Facelift

Yıllar içerisinde yüz cildinde oluşan kırışıklık, gevşeme ve sarkmaların yanı sıra yüzün farklı bölgelerindeki cilt altı yağ dokusunun hacim ve yer değiştirmesi aynı zamanda yüz kemiklerinde meydana g