Ultrasonik Yüz ve Boyun Germe – Gençleştirme (Ultherapy)

Ultherapy Teknolojisi, cildin alt katmanlarında bulunan taşıyıcı dokularda ses dalgaları kullanılarak oluşturulan noktasal ısı artışları ile kollajen üretiminin uyarılması sonucu ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Ultherapy Nedir?

Ultherapy Teknolojisi cildin alt katmanlarında bulunan taşıyıcı dokularda ses dalgaları kullanılarak oluşturulan noktasal ısı artışları ile kolajen üretiminin uyarılması sonucu ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe - Ultherapy Nasıl Etki Eder?

Ultherapy ile Elde Edilen Başlıca Etkiler

  • Daha fazla kolajen üretimi

  • Güçlenmiş bağ dokusu

  • Daha sıkı bir cilt
  • Kırışıklarda gözle görülür azalmadır

Bu tedavi yöntemine benzer teknolojiler bulunmasına karşın yapılan işlemin uygulandığı bölge ultrasonografi ekranında takip edilerek tam arzu edilen dokulara, duyarlı bir şekilde ve iki farklı katmanda müdahale edilme özelliği sadece FDA onaylı Ulthera teknolojisiyle mümkündür.

Ultherapy ile cildin sıkılığını yitirmesi sonucu sarkma ve çizgilenme görülen dekolte bölgesi, gıdı bölgesi, yanak, ağız kenarı,yüz konturu, çene hattı, kaş, alın ve kırışan göz çevresinde ameliyatsız toparlanma ve gençleştirme sağlanmaktadır.

Ulthera cihazı ile yapılan bu tedavide, ısı enerjisi veren ses dalgaları hedeflenen doku derinliğine odaklanmakta ve ısıtma etkisi cildin üst tabakalarına zarar vermeden sadece deri altındaki taşıyıcı bağ dokusunda oluşturulmaktadır.

Ameliyatsız cildi sıkılaştırma yöntemi olarak bilinen Ultherapy ile ciltte yıllar içinde azalan kollajen ve yerçekimi kuvvetinin yaratmış olduğu gevşeme ve sarkmalar sadece 30 ila 60 dakikalık tek seansla tedavi edilebilmektedir.

Ultherapy Nasıl Uygulanıyor?

Ultherapy işlemi sırasında Ulthera cihazının ultrason özelliği taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cildin alt katmanları görüntülendikten sonra bu görüntü eşliğinde cilt yüzeyinin 3 ve 4,5 mm derininde yer alan taşıyıcı bağ dokularına odaklanmış ses dalgaları gönderilerek kolajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulmaktadır. Uygulamayı takip eden dönemde cildin taşıyıcı dokularında oluşan yeni kolajen üretimi ile güçlü bir sıkılaştırma etkisi meydana gelmektedir.

Ultherapy İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Ultherapy süresi uygulama yapılan bölgelere göre değişmekte olup, sadece göz çevresine yapılan uygulamanın süresi 15-20 dakika iken, tüm yüz ve boyuna yapılan uygulamanın süresi ise 1 saate kadar ulaşmaktadır. Ultherapy ile istenilen sonuca ulaşmak için tek seanslık uygulama yeterlidir.

Ultherapy Hangi Bölgelerde Etkili Oluyor?

Ulthera ile ameliyatsız cilt gençleştirme uygulaması, yüz bölgesinde kırışıklık ve “jaw line” olarak tabir edilen çene çizgisinde sarkma sorunu olan hastalarımızda yanaklara, gıdı bölgesin oluşan sarkmaları düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, göz etrafı ve alt kısımlarındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır.

Uygulama Sırasında Ne Hissedeceğim?

Uygulama sırasında genellikle anlık iğne batması veya elektriklenme şeklinde bir algı oluşmakta derecesi ise kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Hastalarımızın isteğine bağlı olarak bölgesel anestezi uygulaması ile ağrı hissini tamamen ortadan kaldırmak mümkündür. Ultherapy uygulamalarının yeni başladığı dönemlerde daha az uygulama sayısı ve daha yüksek enerji kullanılırken günümüzde daha düşük enerji ve daha fazla uygulama sayısı kullanıldığı için hissedilen ağrı seviyesinde belirgin azalma sağlanmış, ilk zamanlarda bazı durumlarda tercih edilebilen sedasyon uygulamasına artık ihtiyaç kalmamıştır.

Uygulama Sonrasında Neler Beklemeliyim?

Uygulamanın ardından kişi günlük yaşamına hemen dönebilir. Kişinin dikkat etmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Ultherapy uygulaması sonrasında ciltte herhangi bir yanık, leke gibi gürünüm oluşmaz. Bazı ciltlerde hafif kızarıklık oluşsa da bu kısa zamanda (1 saat) sonra normale dönmektedir.

Ultherapy Yaz Aylarında Uygulanabilir mi?

Ultherapy işlemi uygulanırken cildin üst yüzeyinde herhangi bir olumsuz etki oluşmadığı için bu tedavi yöntemi diğer pek çok estetik amaçlı müdahalelerin aksine  yaz aylarında da güvenle uygulanabilmektedir.

Diğer Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşlemlerinden Farkı

Ultherapy, odaklanmış ultrason teknolojisi kullanılan ve ameliyatsız bir şekilde derin dokular üzerinde etki sağlayan tek yöntemdir. Ultherapy ile cilt üzerinde sadece tek seansta oldukça memnuniyet verici sonuçlar elde edilebilmektedir.

Cildin sadece yüzeye yapılan müdahaleler ile sıkılaştırılması mümkün değildir. Taşıyıcı alt katmanlara ulaşarak doğru seviyelerde uygulama yapabilmek için ise uygulama sırasında cilt katmanlarını görüntülemek çok önem taşır. Ulthera cihazı ile sağlanan bu hassas uygulamayı aynı amaçla kullanılan diğer yöntemler ile elde etmek mümkün olmamaktadır. Uygulamanın hedefi, yüz germe ameliyatlarında kesilerek çıkarılan tabakayı ameliyatsız bir şekilde küçültmek ve kollajen üretimini tetikleyerek cildin gerginleşmesini sağlamaktır.

Ultherapy Güvenli Bir Yöntem midir?

Ultrason enerjisi tıpta 50 yıldan buyana kullanılmakta olup hiçbir yan etkisi olmadığı ispatlanmıştır. Ulthera Amerika FDA onayını almış bir cihazdır.

Ultherapy'nin Sonuçlarını Ne Zaman Görebilirim?

Tek bir seans sonucunda yenileme süreci hemen başlar, ilk andan itibaren bir sıkılaşma etkisi görülmektedir. Uygulama sonrası cilt her geçen gün daha mükemmel görünmeye başlar. 1 hafta sonrasında ise cildinizdeki farklılığı hissedersiniz. Bir ay sonra ise etkiler tam anlamıyla görünür hale gelecektir. Üçüncü ayın sonunda ise istenilen sonuç gözlenmeye başlar. Tam sonuç alınması yaklaşık 6 ay sürmektedir. Ultherapy ciltte kollajen üretimini uyardığı için elde edilen sonuç uzun süreli kalıcıdır.

Ultherapy’nin ciltte gözle görülebilen ve gözle görülemeyen etkileri, bu etkilerin ortaya çıkma süresi ve kalıcılığı cildin yapısına, ısı uyarısına verdiği cevaba, yaşa ve cilt fazlası olup olmamasına göre kişiden kişiye belirgin farklılıklar gösterebilmektedir.

Ultherapy İçin Uygun Bir Aday mıyım?

Yüz,  boyun ve dekolte bölgelerinde gevşeme veya sarkma olan tüm bireyler Ultherapy uygulaması için uygun adaylar arasındadır. Özellikle 40-60 yaş arasında ciltte kolajen kaybı ve gevşeme giderek fazla belirginleştiği için bu yaş grubu içerisinde olan bireylerde daha belirgin görsel sonuçlar alınırken uygulama daha genç yaşlarda yapıldıkça kolajen üretimi daha fazla olmaktadır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

iple-yuz-genclestirme

İple Yüz Gençleştirme

İp askı sistemleri ile yüz ve boyun bölgenizdeki sarkmalardan ve kırışıklıklardan çok kısa sürede ve lokal anestezi ile kurtulmanız artık mümkün.

dudak-dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak dolgu uygulamaları günümüzde en fazla uygulanan estetik amaçlı işlemler arasındadır